خاتمی: از دل اغتشاشات اخیر ترور زاییده شد/ این ترورها و جنایات اخیر نیز به فضل الهی کمک خواهد کرد که هرچه زودتر کلک شما کنده شود

خطیب نماز جمعه تهران گفت: از دل اغتشاشات اخیر ترور زاییده شد، ما راضی به ریخته شدن خون هیچ کس نیستیم اما کسانی که از ریختن خون مردم لذت می‌برند باید با آنها با اشد مجازات برخورد شود.

حجت‌الاسلام احمد خاتمی خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: در تمام مضامین اخلاقی دین، واژه‌ای را به جامعیت تقوا در سیستم اخلاقی اسلام پیدا نمی‌کنید و این واژه عام و شامل است و تمام عرصه‌های زندگی را فرا می‌گیرد. در عرصه فردی، چشم آدم متقی، نگاه آلوده ندارد، زبان او زبان خدایی است و زبان خود را جزو عمل خود می‌بیند، گوش او خدایی است و تا پای غیبت به وسط می‌آید مراقب است که غیبتی نشنود. در عرصه خانوادگی با آیین نامه خدایی عمل می‌کند نه آیین نامه‌ای که بیگانگان از آن سوی مرزها خط آلودگی را می‌دهند. چیزی که متاسفانه کمتر به خانواده به ویژه خانواده‌های جوان گفته می‌شود. 

خطیب نماز جمعه تهران گفت: در عرصه اجتماعی تقوا موجب می‌شود که مردم هوای هم را داشته باشند و در گرانی‌های کذایی و مشکلات اجتماعی برادران و خواهران دینی خود را کمک کنند. بعضی‌ها فکر می‌کنند تقوا فقط همین مناسک فردی است در حالی که قرآن تقوا را در مناسک گسترده و بالا می‌بیند. 

خاتمی افزود: تقوا در عرصه سیاسی به منزله تقویت نظام است. تضعیف نظام اسلامی که با خون بیش از 300 هزار شهید به بار نشسته طبق نظر بزرگان حرام است. تهمت زدن حرام است. وقتی کسی تهمت می‌زند ایمان او از بین خواهد رفت. آیا وقتی از نظر اسلام تهمت به یک فرد حرام است، تهمت به یک نظام حرام نیست؟! اینکه یک فردی بگوید فساد در نظام اسلامی نهادینه شده، این دروغ و تهمت است. در نظام اسلامی فساد خلاف اصل است و مفسدین یا محاکمه می‌شوند یا به زودی محاکمه خواهند شد. بنابراین این بی‌تقوایی است که یک نظام روسفید را به عنوان یک نظام مسئله‌دار معرفی کنند. در قرآن تاکید شده است که اگر می‌خواهید رحمت الهی را به سوی خود جلب کنید راهش تقوا است.

این ترورها و جنایات اخیر نیز به فضل الهی کمک خواهد کرد که هرچه زودتر کلک شما کنده شود

به گزارش تسنیم؛ وی در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه پایتخت با تجلیل از تمامی شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای حافظ امنیت که در اغتشاشات اخیر به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، گفت: شهدا برنده میدان هستند، به خانواده معظم آنها ضمن عرض تبریک و تسلیت می‌گویم که با افتخار بگویید که شهیدمان برای حفظ نظام اسلامی به دیدار خدا رفت و به جنایتکاران نیز می‌گویم که گورتان را نزدیک کردید آنچنان که جنایات شاه هر قدمی که برمی‌داشت او را به گورش نزدیک‌تر می‌کرد،  این ترورها و جنایات اخیر نیز به فضل الهی کمک خواهد کرد که هرچه زودتر کلک شما کنده شود. 

خاتمی با اشاره به 6 هدف نهایی از بروز اغتشاشات و ناآرامی‌ها در سطح کشور گفت: در نظر ما معترض غیراغتشاش‌گر است. هم قانون اساسی ما و قبل از آن دین ما می‌گوید که اعتراض آزاد است اما اعتراض غیر از اغتشاش است. اغتشاش یعنی کشتن طلبه با شکنجه اغتشاش یعنی اهانت به عمامه‌ای که نشان از دین است اغتشاش یعنی غارت اموال مردم و بانکها، اغتشاش یعنی آمبولانس‌هایی که برای نجات مردم را آتش کشیدن و بسیجی کشی. 

اینکه عده‌ای اصرار دارند نام اغتشاشات را اعتراض بگذارند مغلطه سیاسی است

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه  اغتشاش نه تنها در مکتب ما بلکه در دیگر کشورهای دنیا نیز پذیرفته نمی‌شود، تاکید کرد: شما که اروپا و آمریکا کعبه آمال‌تان است آیا آنها در اعتراضات‌شان تورات و انجیل می‌سوزانند و بانکها را غارت می‌کنند؟ اینکه کسانی اصرار دارند نام اغتشاشات را اعتراض بگذارند مغلطه سیاسی است. در دل این اغتشاشات ترور زاییده شد. آنچه در اصفهان و ایذه اتفاق افتاد ترور بود که حاصل اغتشاشات بود. 

وی افزود: می‌گویند چیزی راجع به اغتشاشات نگویید که اینها لج می‌کنند. غلط کرده‌اند که لج می‌کنند پس قانون کجا نشسته که این اغتشاش‌گران را سر جای خود بنشاند.

خاتمی با بیان اینکه اغتشاش‌گران 6 هدف را دنبال می‌کنند،‌ خاطرنشان کرد: اولین هدف براندازی است که تصریح هم می‌کنند و تراکت منتشر می‌کنند که پیش به سوی اعتصابات تا براندازی! کسبه را تهدید به آتش زدن مغازه‌ها می‌کنند. آنهایی که مغازه‌های خود را بستند از دیکتاتوری شما اغتشاش‌گران ترسیده‌اند. اینکه مسئول ما به دانشگاه می‌رود و حرف‌های خود را می‌زنند و نمی‌گذارند مسئول دعوت شده به حرف‌های آنها پاسخ دهد این مصداق دیکتاتوری است. 

خطیب نماز جمعه تهران یادآور شد: البته براندازی از ابتدای اسلام سابقه دارد. در سوره بقره خداوند تاکید می‌کند که دشمنان تا زمانی که دست از دینتان بکشید با شما مقابله می‌کنند. چه بپذیرید یا نپذیرید امروز تمام کفر به جنگ با تمام ایمان آمده است. آمریکا و رژیم صهیونیستی، فرانسه، انگلیس و گروهک‌های منفور ضد مردم از جمله منافقین و سلطنت‌طلبان وارد میدان شده‌اند و با دین مردم طرف هستند. اگر با دین کاری ندارید مسجد و قرآن با شما چه کرده که آن را می‌سوزانید؟  البته نمی‌دانند که اسلام پرآوازه بوده، هست و خواهد بود.

خاتمی با بیان اینکه  هدف دوم اغتشاش‌گران آسیب به اقتدار نظام اسلامی است، عنوان کرد: حکومت بی‌اقتدار نمی‌‌تواند زندگی مردم را آباد کند و امنیت برقرار کند اغتشاش‌گران اقتدار نظام اسلامی را هدف قرار داده‌اند مسئله نیروی انتظامی، بسیج، ارتش و سپاه که نماد اقتدار اند ولی امروز با کمال وقاحت حافظان امنیت را به شهادت می‌رساند. 

وی افزود: از قوه قضاییه تشکر می‌کنیم که با لیدرهای اغتشاشات در حال برخورد است.  ما راضی به ریخته شدن خون هیچ کس نیستیم اما کسانی که از ریختن خون مردم لذت ببرند باید با آنها با اشد مجازات برخورد صورت گیرد. 

 

منبع: تسنیم
هم اکنون دیگران می‌خوانند
اخبار مرتبط
دیدگاه
پربازدیدترین
آخرین اخبار
تبلیغات متنی