کد خبر: ۶۸۴۴
۱۴۰۱/۰۹/۱۹ ۱۵:۴۲:۴۹

گوگل پرجستجوترین عبارت‌های 2022 را منتشر کرد: Wordle، جانی دپ، ملکه و اوکراین در صدر

بازی آنلاین محبوب Wordle محبوب‌ترین عبارت جستجو شده در سال جاری میلادی و در سطح جهانی بوده است.

 

گوگل گزارش سالانه «Year in Search» خود را منتشر کرد که در آن پرجستجوترین عبارت‌های سال 2022 در سراسر جهان فهرست شده‌اند. این گزارش نشان می‌دهد که بازی آنلاین محبوب Wordle محبوب‌ترین عبارت جستجو‌شده در سال جاری میلادی و در سطح جهانی بوده و جستجوهای آن، در ماه فوریه، اندکی پس از خرید بازی توسط نیویورک تایمز به اوج خود رسیده است.

 

همان‌طور که در تصویر زیر قابل مشاهده است، دومین عبارت پرجستجوی سال «هند مقابل انگلیس» (India vs England) بوده که به‌دلیل رویارویی دو کشور در جام جهانی کریکت مورد‌توجه قرار گرفته است. سومین عبارت پرجستجو نیز اوکراین بوده است.

گوگل پرجستجوترین عبارت‌های 2022 را منتشر کرد: Wordle و اوکراین در صدر

اوکراین همچنین در صدر فهرست موضوعات خبری پرطرفدار سال قرار دارد. پس از آن، درگذشت ملکه الیزابت دومین موضوع خبری پرطرفدار کاربران اینترنت بوده و پس از آن، نتایج انتخابات سومین گزینه فهرست است.

محبوب‌ترین افراد در جستجوهای گوگل

اما در بین افراد پر‌جستجو سال 2022، نام «جانی دپ»، بازیگر آمریکایی در صدر لیست گوگل دیده می‌شود که احتمالاً به‌دلیل دادگاه تلویزیونی او علیه همسر سابقش، «امبر هرد» مورد‌توجه زیادی قرار گرفته است. نام خود امبر هرد نیز در جایگاه سوم این لیست دیده می‌شود. رتبه دوم را «ویل اسمیت»، دیگر بازیگر آمریکایی تصاحب کرده است که در مراسم اسکار سال 2022 جنجال‌آفرین بود.

ورزشکاران محبوب جستجوی گوگل در سال 2022 را تنیس‌بازان تشکیل می‌دهند که بیشترین جستجو در سراسر جهان را به خود اختصاص داده‌اند. نواک جوکوویچ صرب در جایگاه اول، رافائل نادال اسپانیایی در جایگاه دوم و سرینا ویلیامز آمریکایی در جایگاه سوم این لیست قرار دارند.

گوگل در مورد بیشترین سؤالات جستجو شده در ایالات متحده توضیح می‌دهد که محبوب‌ترین سؤال در بین کاربران، «ناتو چیست؟» بوده است. پس از آن به ترتیب سؤال‌های «آبله میمون چیست؟» و «rsv چیست؟» در رتبه‌های دوم و سوم این فهرست قرار گرفته‌اند.

امسال، گوگل همچنین یک وب‌سایت جدید راه‌اندازی کرده است که در آن می‌تواند کد‌پستی شهر خود را وارد کرده تا ببینید در سال جاری، افراد اطراف محل زندگی شما چه چیزهایی را جستجو کرده‌اند.

 

دیدگاه

پیشنهاد سردبیر

آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

خواندنی