کد خبر: ۶۴۳۲
۱۴۰۱/۰۹/۱۴ ۱۵:۳۵:۲۷

تصمیم عجیب فیفا برای جام جهانی ۲۰۲۶

آرسن ونگر، رئیس کمیته توسعه فوتبال جهانی فیفا، اعلام کرد که مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۶ ممکن است با حضور سه تیم در هر گروه برگزار نشود.

شورای فیفا در ژانویه ۲۰۱۷، به افزایش تعداد تیم‌های شرکت کننده در جام جهانی از ۳۲ به ۴۸ رای داد و قرار شد این سیستم، در دوره بعدی این تورنمنت که در آمریکا، مکزیک و کانادا برگزار خواهد شد، اجرا شود.

فیفا در ابتدا اعلام کرده بود که این مسابقات در ۱۶ گروه برگزار می‌شود و در هر گروه سه تیم حضور خواهند داشت و دو تیم اول به مرحله یک هشتم نهایی راه پیدا می‌کنند، اما این مسئله با انتقادهای زیادی مواجه شد.

آرسن ونگر روز یکشنبه در گفت‌وگویی توضیح داد: «هنوز تصمیم‌گیری نشده که گروه‌بندی جام جهانی به چه شکل خواهد بود و مشخص نیست که مسابقات با ۱۶ گروه سه تیمی برگزار خواهد شد یا ۱۲ گروه چهار تیمی. حتی ممکن است مانند سیستم مسابقات ۲۴ تیمی پیش برویم و این تورنمنت در دو گروه که هر کدام شامل شش گروه چهار تیمی باشد، برگزار شود.»

او افزود: «من نمی‌توانم در این مورد تصمیم بگیرم. در شورای فیفا در این خصوص تصمیم‌گیری می‌شود که فکر می‌کنم اتفاق، سال آینده رخ بدهد.»

نکته جالب اینکه اوایل هفته جاری شنیده شد فیفا تصمیم دارد در سیستم جدید برگزاری مسابقات، ضربات پنالتی را در بازی‌های مرحله گروهی نیز دخیل کند و به تیم برنده امتیاز بیشتری بدهد که البته تا این لحظه در این خصوص توضیح بیشتری از سوی مسئولان فیفا داده نشده است!

 

دیدگاه

پیشنهاد سردبیر

آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

خواندنی