کد خبر: ۶۲۲۸
۱۴۰۱/۰۹/۱۳ ۰۷:۰۰:۰۰

چرا همسرم همیشه عصبانی است؟/ راهکارهایی برای مقابله با همسر خشمگین!

پرخاشگری نوعی بیان خشن، همراه با مکانیسم دفاعی است. اما، برخورد با آن در هر صورت چیز خوشایندی نیست. گاهی در طول شناخت پیش از ازدواج متوجه بعضی خصوصیات اخلاقی عجیب و غریب در فرد مقابل می‌شویم؛ از جمله خشم و عصبانیت بی‌مورد اما شاید سریع از روی علاقه از آن بگذریم و وارد یک رابطه بشویم. حال راهکار چیست؟

ستی مولایی؛ قطعا زندگی با همسر عصبانی کار بسیار دشواری است؛ اما اگر یک زندگی را شروع کرده باشیم شاید کمی دیر شده باشد که به عقب برگردیم و مرتب در ذهن خود این سوال را تکرار می‌کنیم؛ آیا می‌شود با همسرم زندگی مشترک خوبی داشته باشم؟

بنابراین، برای یک شریک زندگی بسیار مهم است که بداند چگونه با یک همسر عصبانی باید برخورد کرد و اجازه ندهد عصبانیت همه چیز را خراب کند.

روش‌های مختلفی برای کنترل مسائل خشم وجود دارد. اما این روش‌ها نیازمند صبر و پشتکار زیادی است که می‌تواند یک زندگی خوب را در آینده تضمین کند. به همین منظور در این مطلب به چند روش برای مقابله با همسر عصبانی می‌پردازیم.

چرا همسرم همیشه عصبانی است؟

خشم برای هیچ رابطه‌ای خوب نیست. عصبانیت و خشم می‌توانند بر روابط تأثیر بگذارند و شکاف بین زوجین ایجاد کنند. ممکن است دلایل زیادی برای شریک زندگی شما وجود داشته باشد که عصبانی و خشمگین می‌شود. برخی از این موارد می‌تواند به دلیل عدم وجود مسائل جسمی، روانی یا ذهنی تحت فشار باشد. بیایید نگاهی به دلایل احتمالی آن بیندازیم:

سطح بالای استرس

استرس باعث می‌شود تا بدن و سیستم‌های عصبی تحت فشار شدید قرار بگیرند. پس اگر همسرتان به دلایلی تحت استرس است و به درستی نمی‌تواند غذا بخورد یا بخوابد؛ مطمئن باشید که عصبانیت و پرخاشگری به سراغش خواهد آمد. روش دیگر فکر کردن به این موضوع، این است که استرس پهنای باند آرامش را در زندگی کاهش می‌دهد. وقتی پهنای باند ما کم کار می‌شود، همه ما می‌توانیم به راحتی تحت فشار و ناامیدی قرار بگیریم.

نکته: پس اگر همسرتان برای مدیریت سطح استرس خود به دنبال راه حل است حتما به یک روانشناس مراجعه کنید، تا بتواند سطح استرس خودش را پایین بی‌آورد. همچنین؛ در این شرایط برای همسر خود یک رفیق باشید نه یک سوهان روح، پای حرف او بنشینید و محیط خانه را از استرس های اضافی خالی کنید.

از دست دادن هویت

آیا همسرتان همیشه در تلاش است تا مطابق انتظارات شما عمل کند یا سعی می‌کند با تصویری که از او دارید، کنار بیاید؟ غالباً چنین انتظارات غیرواقعی به شریک زندگی شما فشار می‌آورد و باعث می‌شود تا دیگر خود واقعی‌اش نباشد و یک بحران هویتی را در طول زندگی سر کند. اما امان از آن روزی که خود واقعی تحت فشار خودش را نشان دهد و عصبانیت خود را به رخ بکشد. متاسفانه؛ افراد عصبانی و خشمگین اغلب خود را در دنیای ناعادلانه گم می‌کنند و با کوچک‌ترین کلمه‌ای از کوره در می‌روند.

به یاد آوردن مسائل گذشته

به یاد آوردن مسائل گذشته می‌تواند بار سنگینی باشد که همسر شما را اذیت و تحت فشار قرار می‌دهد. افراد عصبانی دوست دارند تا موضوعاتی هر چند بیهوده به میان بکشند تا بتوانند سر بحث را باز کرده و دعوا را شروع کنند. اتفاقات توهین‌آمیز یا آسیب‌زا اغلب افکار و ذهن را آزار می‌دهد‌، که به طور قابل توجهی بر رفتار فرد تأثیر می‌گذارد.

در نتیجه، افراد عصبانی اغلب به دنبال راهی برای خالی کردن عصبانیت خود می‌گردند. همسر شما ممکن است وقتی در مورد موضوعات گذشته صحبت می‌کند؛ دچار احساس اضطراب شود. پس اجازه ندهید همسرتان احساس افسردگی، اضطراب یا عقب نشینی داشته باشد. برای رفع چالش‌ها از یک درمانگر یا روانشناس کمک بگیرید.

مسائل هورمونی زنانه

بعضی اوقات ، تغییرات هورمونی می‌تواند باعث ایجاد تغییرات خلقی و طغیان عاطفی شود. زنان اغلب به دلیل سندرم قبل از قاعدگی تغییر خلق و خوی را تجربه می‌کنند، که این امر همچنین باعث خستگی، تغییر در اشتها و افسردگی می‌شود. حتی یائسگی با تغییر خلق و خوی، بی خوابی یا کاهش مسائل جنسی همراه است.

مسائل هورمونی مردانه

به طور مشابه، سندرم مرد تحریک پذیر (IMS)، که از نظر بالینی به عنوان آندروپوز شناخته می‌شود، این هورمون باعث کاهش سطح تستوسترون، افسردگی، اعتماد به نفس پایین‌تر و کاهش انرژی در آقایان می‌شود. همه این عوامل می‌تواند منجر به عصبانیت یا خشونت شود. در چنین مواردی ، با شریک زندگی خود صادق باشید و به آنها بگویید که با چه چیزی سر و کار دارید.

عدم توانایی در کنار آمدن با شکست

هیچ موفقیتی بدون شکست وجود ندارد. در حالی که برخی شکست را به عنوان یک پله برای موفقیت می‌دانند، برخی ممکن است نتوانند شکست را بپذیرند. موضوعاتی مانند از دست دادن شغل، فرصت‌های از دست رفته در محل کار (مانند ارتقاء) می‌تواند باعث افسردگی همسرتان شده باشد.

شکست اغلب با احساسات مختلفی مانند خجالت، اضطراب، عصبانیت، غم و اندوه و شرم همراه است. این احساسات منفی می‌تواند مسائل خشم همسر شما را تشدید کرده و زندگی زناشویی شما را مختل کند.

این موضوعات می‌تواند برخی از دلایل احتمالی برای مشکلات خشم در همسرتان باشد. زندگی با همسر عصبانی، به ویژه هنگامی که شما در معرض عصبانیت هستید، می‌تواند باعث احساس ناامیدی در هر فرد شود. اگرچه ممکن است بعضی اوقات احساس تنهایی کنید، اما زمینه غلبه بر این موضوعات وجود دارد که روابط شما را به خطر می‌اندازد. پس با مداخله و کمک به همسرتان می‌توانید نحوه مدیریت عصبانیت را یاد بگیرد و خوش بین باشد.

با آرامش مشکلات خود را حل کنید

یک راه حل ساده برای مقابله با یک شریک عصبانی، آرامش در هنگام عصبانیت شریک زندگی شما است. اگرچه ممکن است به آسانی به نظر برسد اما کار دشواری است، وقتی شریک زندگی‌تان عصبانی می‌شود و به شما ناسزا می‌گوید؛ سریعا از وقوع طغیان آنها جلوگیری کنید و سعی کنید در آن لحظه با او صحبت نکنید تا عصبانیتش فروکش کند.

منبع:

https://www.stylecraze.com/articles/how-to-deal-with-an-angry-spouse/

 

 

 

 

 

دیدگاه

پیشنهاد سردبیر

آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

خواندنی