کد خبر: ۳۲۲۶۳
۱۴۰۳/۰۲/۰۹ ۱۰:۴۳:۰۲

۹ چیزی که هیچ مادری نباید بابت آن ها احساس شرمندگی کند چیست؟

یکی از چالش هایی که تازه مادرها مجبور به مواجهه با آن هستند، شیر دادن به نوزاد خود در مکان های عمومی است، تجربه ای که ممکن است آن ها را خجالت زده کند.

به گزارش محیانیوز،در عین حال، برخی افراد هم واکنش خوبی به این موضوع ندارند. اما این امری کاملاً طبیعی است و هیچ ایرادی ندارد. اما این تنها چالشی نیست که مادرها با آن رو به رو هستند. در ادامه از چیزهایی خواهیم گفت که هیچ مادری نباید بابت آن ها احساس شرمندگی کند و خود را ملزم به عذرخواهی ببیند.

۱- پول زیادی ندارید

درست است که برای پرورش فرزند به ثروت خیلی زیادی نیاز نیست، اما وقتی پول کمتری در اختیار باشد، ممکن است احساس کنید آنطور که باید به فرزندتان رسیدگی نمی کنید. با این حال، اگر نمی توانید اسباب بازی بیشتری برای فرزندتان بخرید یا تفریح بخصوصی را برایش فراهم کنید، معنایش این نیست که شما برای فرزندتان کم گذاشته اید. اگر پول کافی برای تأمین هزینه ی خوراک، پوشاک و تحصیل فرزندتان را دارید و در عین حال، او را غرق عشق و توجه خود می کنید، بنابراین مادر خوبی برای فرزند خود هستید.

۲- نیاز دارید برای خودتان هم وقت بگذارید

بعد از تولد فرزند، مادرها ممکن است خود را برای وقت گذراندن با نوزاد خود به صورت شبانه روزی تحت فشار ببینند. و اگر نیاز به اوقاتی برای خلوت کردن با خود داشته باشند، ممکن است بابت آن احساس گناه کنند. با این حال، این تصور درست نیست. همه ی ما نیاز داریم که گهگاه برای خودمان وقت بگذاریم و این قابل درک است که شما هم برای تجدید قوا، به زمانی برای خلوت کردن با خودتان نیاز دارید.

۳- خانه تان تمیز و مرتب نیست

اگر اسباب بازی های فرزندتان روی زمین بماند، یا اگر چند تایی ظرف کثیف در آشپزخانه تان باشد، فوراً مادر بدی نمی شوید. مراقبت از فرزند می تواند یک شغل تمام وقت باشد، بنابراین اگر فرصت یا انرژی تمیز کردن همه چیز را نداشتید، خودتان را سرزنش نکنید. فراموش نکنید که ممکن است حتی بعد از انجام نظافت هم فرزندتان در عرض تنها چند دقیقه دوباره بی نظمی یا کثیفی ای به بار آورد. بنابراین از این بابت احساس شرمندگی نکنید. زندگی با بچه همین گونه است و این امری طبیعی است.

۴- ظاهرتان

شما به هیچکس برای داشتن یک ظاهر بخصوص بدهکار نیستید. چه موهایتان مرتب نباشد و چه همیشه لباس های تکراری بپوشید، هیچکس این حق را ندارد که درباره ی شما اظهار نظر کند. و اگر یک تازه مادر هستید، مجبور نیستید به محض تولد فرزندتان، برای برگشتن به اندام قبلی تان عجله و وزن کم کنید. بدن خودتان و قدرت شگفت انگیز آن در آوردن فرزندتان به این دنیا را دوست داشته باشید.

۵- سینه هایتان نشت شیر دارد

اگر یک تازه مادر هستید، فرقی نمی کند که هر چند وقت یک بار به فرزندتان شیر بدهید یا چند پند شیردهی در سوتین تان بگذارید؛ باز هم ممکن است سینه هایتان گهگاه ترشح شیر داشته باشند. این امری کاملاً طبیعی است که شما نمی توانید کنترلی روی آن داشته باشید. بنابراین کسی حق ندارد بابت آن شما را خجالت زده کند.

۶- همیشه احساس خوشحالی نمی کنید

مراقبت دائمی از فرزند می تواند شما را از نظر هم جسمی و هم روانی خسته و فرسوده کند. به همین دلیل ممکن است گاهی احساس درماندگی کنید. مادر بودن شغل بسیار سختی است، بنابراین ایرادی ندارد که گاهی رو به راه نباشید.

۷- به کمک نیاز دارید

ممکن است اینطور به نظر برسد که وقتی بچه دار شدید، دیگر خودتان باید همه چیز را درباره ی نحوه ی مراقبت از فرزند بدانید. به همین دلیل ممکن است احساس کنید که اگر در اینباره از دیگران راهنمایی یا کمک بخواهید، یعنی مادر خوبی نیستید. اما این امر هیچ ایرادی ندارد و به معنی ضعیف بودن شما نیست. شما صرفاً بهترین ها را برای فرزندتان می خواهید و همین است که اهمیت دارد.

۸- نحوه ی زایمان تان

فقط خودتان و پزشک تان می توانید تصمیم بگیرید که چه روش زایمانی برای شما مناسب است. ممکن است با اظهارنظر مداوم «خود کارشناس پندار» هایی مواجه شوید که سعی دارند به شما ثابت کنند که تصمیم شما درست نیست و آن ها بهتر می دانند که روش درست برای زایمان چیست. اما این موضوع ارتباطی به آن ها ندارد و شما مجبور نیستید تصمیم تان را برای آن ها توجیه کنید.

۹- نمی توانید در هر برنامه ی اجتماعی شرکت داشته باشید

بعد از بچه دار شدن، برنامه ی زندگی تان به کلی تغییر می کند. اما برای دوستان تان اینگونه نیست، به همین دلیل ممکن است طبق همان روال گذشته از شما برای وقت گذرانی با یکدیگر دعوت کنند. اگر درگیر فرزندتان بودید یا صرفاً دل تان می خواست به تنهایی در خانه استراحت کنید، مجبور نیستید هر بار که نمی توانید دعوت دوستان تان را بپذیرید، احساس خجالت کنید. به علاوه، اگر برای دوستان تان مهم باشید، حتماً برایشان قابل درک خواهد بود.

دیدگاه

پیشنهاد سردبیر

آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

خواندنی