کد خبر: ۳۲۰۴۸
۱۴۰۳/۰۱/۱۲ ۱۶:۱۵:۰۱

روایت ویژه از گفت‌وگوی چنددقیقه‌ای یک شاعر با رهبر انقلاب

حجت‌الاسلام انصاری‌‌نژاد روایت گفت‌وگوی چنددقیقه‌ای خود را با رهبر معظم انقلاب اسلامی در حاشیه دیدار شاعران و سخنان معظم‌له تعریف کرد.

به‌سنت همه‌ساله، دیدار شاعران با رهبر معظم انقلاب اسلامی، در شب میلاد کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و نیمه رمضان برگزار شد. جمع زیادی از شاعران در این دیدار حضور داشتند و شعرخوانی کردند، علاوه بر شاعران پیشکسوت و شناخته‌شده، جمع زیادی از شاعران جوان کشور در این دیدار حضور داشتند و تعدادی از آنها این فرصت را پیدا کردند که مقابل حضرت آیت الله خامنه‌ای شعرخوانی کنند.

حجت الاسلام انصاری‌نژاد یکی از شاعران حاضر در این جلسه بود؛ او روایت جالبی از مکالماتی دارد که برای دقایقی با معظم‌له داشته است و حرف‌های رهبر انقلاب را بازگو می‌کند.

انصاری‌نژاد نوشت:

قبل از افطار میان جمع شاعران بودم و بنده در مجاورت حجت الاسلام زکریا اخلاقی در صفوف نماز نشسته بودیم و منتظر ورود امام خامنه‌ای بودیم که ایشان ناگهان وارد حسینیه شدند، بعد از چند دقیقه حضرت آقا اشاره کردند به من و مرا صدا زدند، بنده فکر کردم به شخص دیگری اشاره دارند، مجدداً ایشان بنده را مورد خطاب قرار دادند که محافظ ایشان گفت؛ "چرا نشسته‌اید؟ حضرت آقا با شما کار دارند و فرمودند نزد ایشان بیایید."، با شوق تمام رفتم محضر مبارک ایشان و معظم‌له فرمودند؛ "کتاب‌های جدید شما را خواندم، خیلی خیلی خوب بودند، کتاب امین شعر انقلاب را هم مشاهده کردم و از بذل محبت شما نسبت به بنده سپاسگزارم."

بنده عرض کردم؛ "می‌خواستم دوغزل منتشرنشده‌تان را در صورت صلاحدید برای انتشار در چاپ دوم کتاب امین شعر انقلاب با دستخط متبرک خودتان در اختیار بنده قرار دهید."، که ایشان هم پذیرفتند و بعد مجدداً افزودند؛ "آقای انصاری‌نژاد، شما الحمدللّه هم پرکار هستید و هم موفق."

انگار در پوست خود نمی‌گنجیدم و حتی در شوک بودم وقتی این‌همه ابراز محبت رهبر فرزانه انقلاب امام خامنه‌ای را در مورد این کمترین مشاهده کردم.

هنوز حلاوت دیدار دو شب گذشته از خاطرم نمی‌رود و خدا را به‌واسطه وجود نازنین رهبر ادیب انقلاب اسلامی شکرگزارم، ان‌شاءالله همواره بتوانیم در عمل به فرامین معظم‌له در باب شعر و نکات ارزنده‌ای که خطاب به شاعران می‌فرمایند، ثابت‌قدم باشیم و همواره توفیق دیدار حضرت ماه را داشته باشیم.

لازم به ذکر است در آیین نکوداشت این شاعر که سال 1400 در مؤسسه اوج برگزار شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به دکتر حداد عادل فرموده بودند: «آقای انصاری‌نژاد خوب شعر می‌گوید، بسیار خوب شعر می‌گوید و در آینده قابلیت بهتر شدن را دارد.»، پیش‌تر نیز مقام معظم رهبری چندین بار شعر وی را مورد تحسین قرار داده بودند که از جمله آنها زمانی است که در دیداری به محمدمهدی عبداللهی شاعر و پژوهشگر شعر آیینی فرموده بودند: «حال ایشان چطور است؟ من آقای انصاری‌نژاد را خوب می‌شناسم و کارهای ایشان بسیار خوب است، به ایشان سلام بنده را برسانید.»

دیدگاه

پیشنهاد سردبیر

آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

خواندنی