کد خبر: ۳۲۰۲۱
۱۴۰۳/۰۱/۱۲ ۱۹:۱۵:۰۲

بیش از ۱.۱میلیون نفر در غزه با ناامنی شدید غذایی روبرو هستند

دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه هیچ جایگزینی درباره کمک‌های زمینی برای نجات جان مردم غزه وجود ندارد اعلام کرد بیش از ۱.۱ میلیون نفر دراین منطقه با ناامنی شدید غذایی مواجهند.

در سایه تداوم تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه و محاصره سنگینی که علیه این منطقه تحمیل کرده، دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد امروز پنجشنبه هشدار داد که زمان رو به اتمام است و موانع دسترسی به کمک رسانی در نوار غزه همچنان ادامه دارد.

در بیانیه این دفتر تاکید شده است که بیش از 1.1 میلیون نفر در غزه با سطح شدید ناامنی غذایی مواجه هستند.

این نهاد سازمان ملل در ادامه اعلام کرد که هیچ جایگزینی برای ارسال کمک‌های زمینی به غزه با هدف نجات جان مردم این منطقه به ویژه در شمال که با یک بحران هولناک مواجه است، وجود ندارد.

از سوی دیگر صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) هم در بیانیه‌ای با اشاره به وضعیت غیرانسانی کودکان غزه اعلام کرد: قطعنامه صادر شده توسط شورای امنیت برای آتش‌بس در غزه باید به سیاه‌ترین فصل‌های بشریت پایان دهد و صرفا نمادین نباشد.

«جیمز الدر» سخنگوی یونیسف در این زمینه طی یک مصاحبه ویدئویی از رفح در جنوب غزه گفت که وضعیت غزه به سطحی رسیده است که می‌توان آن را تاریک ترین فصل تاریخ بشریت توصیف کرد.

وی با انتقاد شدید از بسته شدن گذرگاه‌های غزه تاکید کرد که گذرگاه «اریز» در بیت حانون تنها 10 دقیقه با مکانی که مردم غزه در آن به شدت گرسنه هستند و دنبال لقمه‌ای نان می‌گردند، فاصله دارد و اگر این گذرگاه باز شود شرایط انسانی مردم غزه می‌تواند ظرف چند روز تا حدی بهبود یابد اما متاسفانه این گذرگاه همچنان بسته است.

سخنگوی یونیسف در ادامه اظهار داشت که از تاریخ 1 تا 22 مارس 40 عملیات کمک‌رسانی به شمال غزه در حال انجام بود که یک چهارم این عملیات‌ها در سایه محاصره این منطقه ناکام ماند و کمک‌ها به شمال غزه نرسید.

الدر تصریح کرد که در سایه نرسیدن کمک‌های حیاتی به غزه، مردم این منطقه جانشان را از دست می‌دهند و به شدت تحقیر می‌شوند.

به گزارش یونیسف، در طول 6 ماه جنگ مداوم اسرائیل در نوار غزه، بیش از 13 هزار کودک جان خود را از دست داده و هزاران کودک دیگر هم زخمی شده‌اند.

«کاترین راسل» مدیر اجرایی یونیسف هفته قبل در گفت‌وگو با شبکه سی‌بی‌اس آمریکا گفت که این میزان مرگ و میری که طی چند ماه در غزه شاهد آن بودیم، در هیچ درگیری دیگری در هیچ کجای جهان تاکنون اتفاق نیفتاده است. بسیاری از کودکان غزه از کم‌خونی شدید و سوء تغذیه حاد رنج می‌برند و حتی دیگر انرژی برای گریه کردن هم ندارند. این درحالی است که چالش‌های زیادی در برابر ورود کاروان‌های کمک‌رسانی به غزه وجود دارد.

دیدگاه

پیشنهاد سردبیر

آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

خواندنی