کد خبر: ۱۲۶۲
۱۴۰۱/۰۶/۲۸ ۱۹:۳۰:۰۰

این 7 عادت، دندانهایتان را نابود می‌کند

برخی عادت‌ها، هدفی جز آسیب به سلامتی ما ندارند. عادت به مصرف دخانیات، عادت به پرخوری یا هرچیزی شبیه به این‌ها می‌تواند به عاملی مخرب برای سلامت دندان‌ها تبدیل شود. از جمله بارزترین عادات بد مضر برای دندان‌ها جویدن یخ است.

جویدن یخ علاوه بر اینکه ممکن است باعث شکستن دندان‌ها شود، به لثه‌ها آسیب می‌رساند و سبب ایجاد درد مداوم در دندان‌ها می‌شود.

Chewing-the-ice-780x468

برای کسانی که اهل ورزش‌های سخت و سنگین هستند، فوتبال، بوکس یا هر ورزش تماسی دیگری که باشد، تفاوتی ندارد.

آن‌ها هیچگاه نباید بدون محافظ دهان وارد بازی شوند. ممکن است یک ضربه سنگین دست، پا یا توپ به دهان شما، آسیب جدی به دندان‌ها وارد کند.

original

یکی از متهمان ردیف اول آسیب به دندان، دندان قروچه است. متخصصان علت اصلی این رفتار را استرس شدید می‌دانند که معمولا در زمان خواب به اوج خود می‌رسد.

بهترین راه برای رفع این عادت رفتاری، تغییر سبک زندگی و کاهش استرس است، اما اگر خیلی دندان قروچه می‌کنید، بهتر است هنگام خواب از محافظ دندان استفاده کنید.

باز کردن در بطری یا بسته بندی پلاستیکی سس‌های تک نفره با دندان ممکن است راحت باشد، اما این یکی از عادت‌هایی است که دندان شما را به سوی نابودی می‌کشاند.

استفاده-از-دندان-به-جای-ابزار-min

سیگار و هر محصول دیگر دارای توتون و تنباکو می‌توانند دندان‌ها را لکه‌دار کنند و باعث ریزش آن‌ها در نتیجه بیماری لثه شوند.

بعضی از کودکان به خوابیدن با بطری شیر در دهان عادت دارند، این کار آسیب جدی به دندان‌ها می‌زند و  باعث پوسیدگی در دندان‌ها می شود و اما چیپس سیب زمینی، باکتری‌های موجود در پلاک دندان، مواد غذایی نشاسته‌ای را به اسید تجزیه می‌کنند. این اسید می‌تواند تا ۲۰ دقیقه بعد از خوردن چیپس به دندان حمله کند.

bleeding_red_or_swollen_gums

دیدگاه

پیشنهاد سردبیر

آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

خواندنی