کد خبر: ۷۱۷۱
۱۴۰۱/۱۰/۱۷ ۲۲:۱۱:۵۱

شوک به استقلال / کسر امتیاز و سقوط به دسته پایین تر؟

تیجه رای پرونده محکومیت استراماچونی در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) مردادماه امسال بعد از کش‌وقوس‌های زیادی سرانجام مشخص شد

طبق پیگیری‌های صورت گرفته، تغییری در رقم محکومیت باشگاه استقلال صورت نگرفت و ضمن پرداختی‌های دیرکرد، باشگاه استقلال موظف شد تا مبلغی حدود یک‌میلیون و ۳۵۰ هزار یورو به آندره‌آ استراماچونی بپردازد. این درحالی است که این رقم با تاخیر تادیه تا زمان پرداخت و همچنین هزینه دادرسی طرفین تا یک‌میلیون و ۵۳۰ هزار یورو نیز افزایش یافته است.

بر همین اساس و درخصوص آخرین وضعیت پرونده سرمربی سابق ایتالیایی استقلالی‌ها شنیده می‌شود که این سرمربی از دسترس استقلالی‌ها خارج شده و مشخص نیست سرنوشت این پرونده درست در روزهایی که استقلالی‌ها نیاز به باز کردن پنجره خود دارند به کجا خواهد انجامید. 

در این خصوص برخی رسانه‌ها از این موضوع خبر داده بودند که باشگاه استقلال در آخرین رایزنی‌های خود با وکیل این سرمربی از وی درخواست کرده‌اند تا مبلغ قرارداد استرا را به صورت اقساطی پرداخت کند که از آن روز به بعد نه‌تنها دیگر پاسخی به این درخواست داده نشده بلکه سرمربی ایتالیایی خود را از دسترس استقلالی‌ها خارج کرده تا این باشگاه مجبور به پرداخت مطالبات وی به شکل یک‌جا شود. 

در این خصوص نیز گفتنی است پیش از این و در زمان مدیران سابق استقلال، این نفرات هم به دفعات تلاش کرده بودند تا مطالبات استراماچونی را به صورت اقساطی به وی پرداخت کنند. این درحالی است که از همان ابتدا این سرمربی این پیشنهاد را نپذیرفته و اعلام کرده بود یک‌جا طلب خود را می‌خواهد. 

همچنین در گزارشی پیش از این حدود دو هفته قبل اعلام کردیم که استقلالی‌ها در همین مدت از اعلام رای قطعی توسط دادگاه عالی ورزش تا آن روز حدود ۱۵ میلیارد تومان متضرر شده‌اند. این درحالی است که تا روزی که این اقدام نهایی شود نیز به صورت قطعی باز هم به این رقم از بابت تاخیر تادیه روزهای بیشتر و احتمالا گران‌تر شدن ارز افزوده خواهد شد که به این ترتیب استقلالی‌ها ضرر بیشتری را در این پرونده متحمل خواهند شد.

 

دیدگاه

پیشنهاد سردبیر

آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

خواندنی