کد خبر: ۱۵۷۰۳
۱۴۰۲/۰۶/۳۱ ۱۱:۳۰:۰۲

تحلیل بورس در هفته ای که گذشت

در این هفته شاخص کل بورس تهران از ۴ روز معاملاتی، سه روز را نزولی پشت سر گذاشت. در این هفته متوسط ارزش معاملات خرد کاهش یافت و خروج جریان پول حقیقی تداوم داشت.

در هفته اخیر، شاخص کل بورس تهران در روز یکشنبه ۹ هزار و ۲۷ واحد افزایش تراز پیدا کرد. روز دوشنبه روند معاملات تغییر کرد و شاخص کل ۲ هزار و ۳۰۸ واحد پایین آمد. روز سه‌شنبه شاخص ۵ هزار و ۱۴ واحد ریزش داشت. اما در آخرین روز معاملاتی هفته شاخص کل ۷ هزار و ۲۷۳ واحد کاهش یافت.  شاخص کل در آخرین روز کاری هفته به رقم ۲ میلیون و ۱۲۱ هزار و ۱۸۸ واحد رسید و نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل ۵ هزار و ۵۶۹ واحد پایین‌تر ایستاد و بازدهی هفته شاخص بورس منفی ۲۶ صدم درصد شد.  شاخص هم وزن نیز در پایان هفته نسبت به هفته پیشین ۳ هزار و ۷۱۹ واحد بالا‎‌تر ایستاد و بازدهی مثبت ۵۲ صدم درصدی را ثبت کرد

 

افت ارزش معاملات خرد سهام  در این هفته، میانگین ارزش معاملات بازار سهام ۵۷ هزار و ۱۶۹ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین ۱۳ درصد افازیش یافته است. میانگین ارزش معاملات خرد بورس نیز ۴ هزار و ۶۹ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۴ هزار و ۲۵۵ میلیاردی هفته پیشین، کاهش ۴.۴ درصدی داشته است.

 

 

کاهش میانگین هفتگی ارزش صف‌های فروش  میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته اخیر ۱۵۸ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته پیشین ۱۴۹ میلیارد تومان کمتر بود و کاهش ۴۹ درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته ۱۷۸ میلیارد تومان بود که در روز چهارشنبه ثبت شد و کمترین رقم ۱۳۰ میلیارد تومان بود که در روز دوشنبه ثبت شد. افت میانگین هفتگی ارزش صف‌های خرید  میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته اخیر ۱۳۹ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته ۱۰ میلیارد تومان کمتر بود. در این هفته، میانگین ارزش صف‌های خرید ۷ درصد کاهش یافته است. بالاترین رقم هفته ۱۷۶ میلیارد تومان بود و در روز یکشنبه ثبت شد. پایین‌ترین رقم به روز چهارشنبه برمی‌گردد که ۱۰۵ میلیارد تومان بود. تداوم خروج سرمایه حقیقی  در اولین روز معاملاتی هفته، روند ۹ روزه کاهش مالکیت کد‌های حقیقی بازار سهام شکسته شد و ۱۰۹ میلیارد تومان پول حقیقی به سهام وارد شد. روز دوشنبه روند جریان پول حقیقی بار دیگر منفی شد و ۴۰۲ میلیارد تومان از مالکیت حقیقی‌ها کاسته شد. روز سه‌شنبه ۳۴۳ میلیارد تومان خارج شد و روز چهارشنبه و در آخرین روز معاملاتی هفته و شهریورماه، ۲۳۸ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. بدین ترتیب ۳ روز از چهار روز معاملاتی این هفته برآیند جریان پول حقیقی منفی ثبت شد.  در مجموع کل هفته ۸۷۴ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۲۱۸ میلیارد تومان بود.

 

 

 

دیدگاه

پیشنهاد سردبیر

آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

خواندنی