کد خبر: ۱۵۴۸۲
۱۴۰۲/۰۶/۲۷ ۲۲:۰۰:۰۲

ساخت خانه‌ های پرینت شده در ژاپن

اخیرا یک شرکت ژاپنی، با استفاده از فناوری‌ پرینت سه‌بعدی، موفق به ساخت خانه‌ای به مساحت ۵۰ متر مربع شده که حدود ۳۷ هزار دلار قیمت دارد.

این واحد با وجود مساحت کم، دارای یک اتاق خواب، حمام، دستشویی، اتاق نشیمن و آشپزخانه بوده و بیشتر مصالح اصلی آن از طریق پرینت ساخته شده‌اند.

شرکت برای تسریع فرآیند سفت شدن، مخلوط سیمان و چند افزودنی دیگر را به مواد اضافه کرده و پس از چاپ اجزا را مانند لگو به هم متصل کرد.

 

کارشناسان فناوری معتقدند پرینتر سه‌بعدی می‌تواند زمان، هزینه و میزان مواد مصرفی دخیل در ساخت و ساز را کاهش داده و افراد بیشتری را صاحب خانه کند. اولین واحد‌ پرینت شده این شرکت ژاپنی، پروژه «اسفیر» (Sphere) نام داشت که با مساحت ۹ متر مربع، در مارس ۲۰۲۲ و در کمتر از ۲۴ ساعت سر هم شد. حالا با گذشت یک سال آن‌ها از پروژه جدید خود، «سرندیکس فایو» (Serendix 5) رونمایی کرده که برای زندگی یک زوج طراحی شده است.

سخنگوی این شرکت در مصاحبه‌ با خبرگزاری‌ها اظهار داشت:«تا پایان ماه اکتبر، فروش شش دستگاه از این خانه‌ها را آغاز خواهیم کرد.» از سوی دیگر، فناوری پرینت مصالح ساختمانی، به سرعت در بازار املاک و مستغلات ایالات متحده نیز در حال توسعه بوده و قیمت هر خانه پرینت شده در تگزاس به طول متوسط از ۴۷۶ هزار دلار شروع می‌شود.

 

دیدگاه

پیشنهاد سردبیر

آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

خواندنی