ویدئو/ صعود آرژانتین با مسی و متفاوت‌ترین گل جام ۲۰۲۲

دو تیم آرژانتین و استرالیا دومین دیدار مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی را برگزار کردند. شاگردان گراهام آرنولد اگرچه آخرین تیم راه یافته به قطر بودند و کمترین شانس صعود به دور حذفی را داشتند اما پس از شکست سنگین مقابل فرانسه، روی دیگر استرالیا را در جام جهانی نشان دادند و با کسب دو پیروزی متوالی مقابل تونس و دانمارک به عنوان تیم دوم به این مرحله رسیدند.

حجم ویدیو: ۴.۰۴M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۰:۲۸ دانلود ویدیو

آرژانتین هم در گام اول اسیر شگفتی جام شد و مقابل عربستان شکست خورد اما در دو بازی بعدی خود توانستند با دو پیروزی از شوک شکست در گام نخست خارج شوند و به عنوان صدرنشین به این مرحله برسند. جایی که مسی قرار است هزارمین بازی تاریخ خود را به نمایش بگذارد و باید دید این بازی خاص برای او و یارانش شیرین خواهد شد.

 

آرژانتین - استرالیا

 

پس از گذشت بیش از ۳۰ دقیقه که آرژانتینی‌ها هیچ موقعیت گلی نداشتند، سرانجام لیونل مسی در سمت راست محوطه جریمه صاحب توپ شد و ضربه بی‌نقص او با پای چپ به گوشه دروازه رایان رفت و گل اول آلب سلسته به ثمر رسید.

آرژانتین دو - استرالیا صفر (57- خولین آلوارز)

اشتباه مرگبار متئو رایان، سنگربان استرالیا کار دست این تیم داد و آلوارز با حضور به موقع و توپ ربایی توانست به راحتی دروازه استرالیا را باز کند.

آرژانتین دو - استرالیا یک (77- کرگ گودوین)

ارسال بلند بهیچ از سمت چپ را رومرو دور کرد اما توپ پشت محوطه جریمه به گودوین رسید و شلیک سنگین او پس از برخورد به فرناندز وارد دروازه مارتینز شد.

 

مسی - آرژانتین - استرالیا

لحظات حساس:

دقیقه ۱۸: نفوذ خوب عزیز بهیچ از سمت چپ و ورود او به محوطه جریمه می‌رفت که خطرساز شود اما دی پائول از راه رسید و به خوبی او را به بیرون از زمین هدایت کرد.

دقیقه ۲۸: ارسال کرنر از سمت بازیکنان استرالیا با ضربه سر ایروینه همراه شد اما ضربه این بازیکن را مدافعان آرژانتین دور کردند.

دقیقه ۵۰: همکاری عالی بازیکنان آرژانتین در سمت راست و پاس آن‌ها به داخل محوطه جریمه به مسی رسید اما شوت او در شرایطی نامتعادل در اختیار رایان قرار گرفت.

مسی - آرژانتین - استرالیا

دقیقه ۵۲: پاس رو به عقب اوتامندی ضرب کافی را نداشت اما در لحظه آخر مارتینز به توپ رسید و اجازه نداد دروازه تیمش باز شود.

دقیقه ۶۴: مسی از میانه میدان حرکت انفرادی خود را شروع کرد و پس از عبور از سد چند بازیکن در گام آخر اسیر تکل مدافع استرالیا شد.

دقیقه ۶۵: مسی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد اما شلیک او با اختلاف از بالای دروازه رایان بیرون رفت.

دقیقه ۸۱: عزیز بهیچ با نفوذ از سمت چپ به داخل محوطه جریمه حرکت کرد و با حرکت انفرادی زیبای خود چند بازیکن آرژانتین را محو کرد اما در لحظه آخر لیساندرو مارتینز با یک تکل مانع گلزنی بهیچ شد.

دقیقه ۸۸: مسی با نبوغ بالای خود از میانه میدان به عمق دفاع استرالیا زد و چند بازیکن را محو کرد و پاس زیبایی برای مارتینز ارسال کرد اما ضربه لائوتارو ناامید کننده بود.

صعود آلبی سلسته به 1/4 نهایی؛ آرژانتین به هلند رسید

حاشیه:

* پاپو گومز تنها بازیکنی است که نسبت به آخرین بازی مرحله گروهی مقابل لهستان به ترکیب آرژانتین اضافه شده و جای آنخل دی‌ماریا که بخاطر مصدومیت در دیدار اخیرشان از زمین بیرون رفت را گرفته است.

* کانگوروها در شرایطی امشب دیدار مقابل آرژانتین را آغاز می‌کنند که نسبت به دیدار اخیرشان که توانستند دانمارک را شکست بدهند، فقط یک تغییر در پست وینگر چپ داشته‌اند و کرگ گودوین جای خود را به کینو بیکس داده است.

* الساندرو دل پیرو، اسطوره فوتبال ایتالیا در ورزشگاه احمد بن علی حضور دارد و دیدار دو تیم آرژانتین و استرالیا را از نزدیک تماشا می‌کند.

 

آرژانتین - استرالیا

* آرژانتین در نیمه نخست فقط ۲ شوت روانه دروازه استرالیا کرد و فقط شوت مسی در چارچوب بود. امید گل آلبی سلسته در نیمه نخست 0.06 بود.

* امید گل استرالیا در نیمه نخست 0.07 بود و آن‌ها فقط یک شوت روانه دروازه مارتینز کردند که خارج از چارچوب بود.

* تیم کهیل، اسطوره فوتبال استرالیا و بهترین گلزن تاریخ این کشور نیز در ورزشگاه احمد بن علی حضور دارد.

اخبار مرتبط
دیدگاه
پربازدیدترین
آخرین اخبار
تبلیغات متنی