۲۲ درمان گیاهی و خانگی کهیر ورم پوستی

کهیرها خیلی ناگهانی ظاهر می شوند و خود به خود هم ناپدید می شوند گاهی مصرف یک ماده غذایی یا داروی خاصی باعث بروز آن می شود که بعد چند ساعت رفع می شود.

برای رفع کهیر پوستی از این روش ها و داروهای طبیعی استفاده کنید:

کهیر

1. حمام خنک برای رفع کهیر:

یک دوش تازه و یا یک حمام خنک بدون شک یکی از ساده ترین راه های درمان خارش است. برای التهاب عمقی پوست، درمان با آب می تواند واقعا موثر باشد ، از حمام کردن در آب گرم در طول داشتن کهیر خودداری کنید. 

2. کمپرس سرد برای درمان کهیر:

استفاده از بسته یخ و پک های سرد یکی از محبوب ترین درمان های خانگی برای از بین بردن کهیر است. به جای بسته یخ، همچنین می توانید از یک بسته ی سبزیجات منجمد استفاده کنید. یک لایه نازک از پارچه را در اطراف بسته سرد قرار دهید و به آرامی روی مناطق آسیب دیده بدن خود فشار دهید. این کار را سه بار در روز انجام دهید، و اجازه دهید 10 دقیقه بماند، یا تا جایی که احساس سر شدن کنید.

3. نحوه ازبین بردن کهیر با آلوئه ورا:

آلوئه ورا یکی از بهترین درمان های خانگی برای از بین بردن کهیر است. مصرف آب آلوئه ورا به طور منظم به شدت به روند سم زدایی کمک می کند. با این حال، نوشیدن آب آلوئه ورا برای کودکان و زنان باردار یا شیرده توصیه نمی شود. ژل آلوئه ورا را آرام بر روی بدن خود ماساژ دهید و اجازه دهید 15 دقیقه بماند و سپس آبکشی کنید ؛ این کار را چند بار در روز برای تسکین سریع کهیر تکرار کنید. 

4. ترفند درمان کهیر با جوش شیرین:

سدیم بی کربنات یا جوش شیرین به راحتی در دسترس است و به سرعت به درمان کهیر کمک می کند. یک قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک لیوان مخلوط کنید و این آب دار با مقادیر سخاوتمندانه ای در سراسر سینه ها، گردن و سایر قسمت های بدن کهیری خوب بزنید.

کهیر

5. ریحان کمک کننده به رفع کهیر:

با کمک این آنتی هیستامین قدرتمند طبیعی اش، از امراض پوستی و کسانی که خارش دارند استفاده می شود. یک قاشق غذاخوری از برگ های ریحان (خشک) را در یک ظرف تمیز قرار دهید و آب داغ را اضافه کنید. در شیشه را بگذارید و اجازه دهید خنک شود. یک تکه پارچه پنبه خشک را بردارید و در مخلوط قرار دهید و سپس روی بدن خود بگذارید. 

6. خمیر جو دوسر مفید کهیر:

بلغور جو دوسر همیشه پوست را ملایم می کند و برای کهیرهای کودکان بسیار مفید است. 2 فنجان بلغور جو دوسر را بشویید و آب کافی برای تهیه یک خمیر صاف را اضافه کنید.دو قاشق غذاخوری نشاسته ذرت را به مخلوط اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. این خمیر را بر روی پوست خود قرار دهید و بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند و بعد بشورید. 

7. فواید شیر منیزی برای کهیر:

شیر منیزی یکی دیگر از راه حل های قابل اعتماد برای مبتلایان به کهیر است، به ویژه در زمینه تسکین خارش. شما می توانید این محلول را به کهیرهایتان بزنید تا کارش را انجام دهد. از تحریک پوست ظریف با خارش توسط ناخن ها خودداری کنید. 

8. چای کیسه ای برای درمان کهیر:

برای خواص آرام بخشی، کیسه های چای به شدت توصیه می شوند و کمک بزرگی به خارش هستند. کیسه چای را در حدود 10 دقیقه در آب جوش قرار دهید. بگذارید خشک شود و سپس برای 15-20 دقیقه روی کهیرها قرار دهید.

9. با نعناع کهیر را درمان کنید:

به دلیل خواص ضد اکسید کننده و خنک کنندگی آن، نعناع یکی از پرطرفدارترین مواد تشکیل دهنده برای برخورد با کهیر است. تعداد کمی برگ نعناع تازه را خرد کنید و دو قاشق چای خوری از آن را چند دقیقه در آب جوش قرار دهید ؛ بعد از جوشیدن، مایع را خنک کنید و مناطق آسیب دیده خود را با این آب سرد 5-6 بار در روز بشورید. 

10. خواص سرکه سیب برای کهیر:

به طور طبیعی کهیرها را با سرکه سیب درمان کنید. چند فنجان سرکه سیب را به وان حمام بریزید و بدن خود را برای 15-20 دقیقه در این وان غوطه ور کنید.شما همچنین می توانید یک مخلوط از یک قاشق چای خوری سرکه سیب، آب لیمو و چند قطره عسل (برای طعم) را در یک لیوان آب آماده کنید. این مایع را دو بار در روز بنوشید.

11. درمان کهیر با نمک اپسوم:

این امکان وجود دارد که با استفاده از نمک اپسوم سریع کهیرها درمان شوند. مقداری نمک اپسوم را در آب آشامیدنی حل کنید و بدن خود را در حدود 20 دقیقه در این آب خیس کنید.

این کار را هر روز تکرار کنید ؛ در طول این درمان از صابون های شیمیایی یا روغن ها دوری کنید. 

12. رفع کهیر با حنا:

حنا یکی دیگر از گزینه های موثر برای درمان می تواند سریع کهیر است. محلولی از حنا درست کنید و آن را بر روی تکه های آسیب دیده از پوست اسپری کنید. لوسیون حنا می تواند به همان اندازه مفید در این زمینه است. به آرامی لوسیون حنا رو روی پوستتان بزنید. مراقب باشید زیرا مالش شدید می تواند پوست شما را بیشتر تحریک کند.

13. حمام جو دو سر مناسب برای کهیر:

چند قاشق غذاخوری از بلغور جو دوسر پودری را در وان حمام بریزید و هم بزنید. حمام جویی همیشه یکی از رایج ترین روش های خانگی برای از بین بردن کهیر و بسیاری از دیگر مشکلات پوستی است. 

14.درمان کهیر با زنجبیل:

به دلیل خواص ضد التهاب عالی اش، همواره یک عنصر قابل اعتماد برای بهبود عوارض مختلف فیزیکی است. همچنین می تواند به عنوان ضد هیستامین عمل کند تا سریعا از شر کهیر خلاص شوید.

کهیر

یک تکه تازه از ریشه زنجبیل را بردارید و آن را پوست بکنید و آن را روی پوستتان بمالید تا پوست ملتهب از خارش تسکین یابد.برای حس خنک، می توانید قبل از استفاده از زنجبیل استفاده کنید ؛ نوشیدن چای زنجبیل یا جویدن زنجبیل تازه باعث تقویت ایمنی بدن شما می شود.

15. روش رفع کهیر با زردچوبه :

عامل مهم ضد التهابی، نقش زردچوبه در هنگام مقابله با بیماری های التهابی کاملا عالی است. یک ضد هیستامین طبیعی است و به سرعت از بین رفتن کهیر کمک می کند. یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه را به یک لیوان آب یا شیر اضافه کنید. این را به صورت منظم مصرف کنید.

سعی کنید زردچوبه را بخشی از دستور العمل های روزانه خود کنید اما در صورتی که در مورد نوشیدنی های خون تجویز شده توسط پزشک دارید، از مصرف زردچوبه اجتناب کنید. 

کهیر

16. گیاه قاشقک چینی برای رفع کهیر:

قاشقک چینی غنی از فلاونوئیدها است که ضد التهاب و همچنین ضد حساسیت است. به ثبات آلرژن زیادی کمک می کند و شرایط گرمای مرطوب مانند تب و کهیر را کاهش می دهد. 

17. لوسیون کالامین برای درمان کهیر:

زدن لوسیون کالامین به مناطق آسیب دیده به تسکین موقت تحریک پوست کمک می کند. 

18. درمان کهیر با گزنه :

گزنه متعلق به فهرست آنتی هیستامین های طبیعی است و همچنین دارای ویژگی های ضد التهابی است. برای کمک به خارش و همچنین حذف تورم به شدت توصیه میشود. شما می توانید یک قاشق غذاخوری از برگ گزنه (خشک) را به یک فنجان آب داغ اضافه کنید. اجازه دهید 15 دقیقه بماند و سپس مایع را صاف کنید و چند قطره عسل را اضافه کنید و سعی کنید آن را دو بار در روز مصرف کنید.

19. راه از بین بردن کهیر از طریق بروملین:

این آنزیم خاص موجود در آناناس تازه یک عامل ضد التهابی بسیار قدرتمند است. کهیرها را از بین می برد و چندین نوع دیگر از تحریک پوست را با کاهش سیستم های سیستم پاسخ آلرژی شما بهبود می دهد. به طور مستقیم بر روی پوست التهابی برای دریافت نتیجه مثبت اعمال می شود. 

20.محلول شکر قهوه ای-سرکه-زنجبیل برای کهیر:

یک قاشق غذاخوری زنجبیل و یک چهارم فنجان شکر قهوه ای را به 3/4 فنجان سرکه اضافه کنید. این مخلوط را برای مدت زمان طولانی جوش داده و اجازه دهید خنک شود. مقادیر کمی از این محلول را در آب آشامیدنی حل کنید و آن را روی کهیرهای صورت و بدن خود بزنید. 

21. رفع کهیر با شیرین بیان:

شیرین بیان سطح کورتیزون را افزایش می دهد و دارای خواص ضد التهابی فوق العاده و ضد ویروسی است. لوسیون حاوی عصاره شیرین بیان را انتخاب کنید. 

22. از بین بردن کهیر با چای سبز:

چای سبز حاوی میزان زیادی پلی اتیلن و فلاونوئید است، این آنتی اکسیدان فعال کارهای عجیبی را برای سیستم ایمنی شما انجام می دهد و انواع مختلف التهاب های آلرژیک مانند کهیر را از بین می برد. سعی کنید قهوه صبحگاهی خود را با چای جایگزین کنید و کمی آب لیمو در آن بریزد این ،به خصوص برای خارج کردن سموم از سیستم بدن شما مفید است.

 

کهیر

 

هم اکنون دیگران می‌خوانند
دیدگاه
پربازدیدترین
آخرین اخبار
تبلیغات متنی