برای لاغری از ذهن‌تان کمک بگیرید

ذهنی که شما را لاغر می‌کند

بهترین راه برای لاغری و حفظ تناسب اندام این است که رژیم و ورزش همراه با روش‌شناختی باشد.

ستی مولایی؛ اگر کاهش وزن آسان بود، رژیم‌ها و روش‌های زیادی برای انتخاب وجود نداشت. هر رژیم غذایی و استراتژی کاهش وزن مزایا و معایب خود را دارد، اما برای اینکه هر کدام واقعاً مؤثر واقع شوند، باید ذهن خود را به درستی برای آن آماده کنیم.

ورزش و رژیم‌های غذایی ممکن است شما را به وزن ایده‌آلتان برساند اما شما همیشه در کمین این خطر هستید که دوباره به وزن سابق و یا حتی وضعیتی بدتر بازگردید.

بهترین راه برای لاغری و حفظ تناسب اندام این است که رژیم و ورزش همراه با روش‌شناختی باشد. در این روش شما می‌توانید با کمک درمانگر به علل زمینه‌ای که باعث چاقی و پرخوری شما می‌شود پی‌ برده و با راهنمایی‌های او بر آن‌ها غلبه کنید.

فراشناخت یکی از تازه‌ترین شعارهای روانشناختی است. تنها دو دهه از عمر آن نمی‌گذرد اما توانسته در همین مدت کوتاه جایگاه ویژه‌ای نزد صاحب‌نظران بین‌المللی پیدا کند و در حل بسیاری از معضلات، راه‌گشا باشد.

اما فراشناخت چیست و چگونه می‌تواند به شما در کاهش وزن یاری رساند؟ فراشناخت در تعریف، تاملی است که انسان بر روی فرآیندهای ذهنی خود می‌کند. دانش فراشناختی باورها و نظرهایی است که افراد درباره تفکر‌ خود دارند و راهبردهای فراشناختی پاسخ‌هایی است که برای کنترل و تغییر تفکر به کار گرفته می‌شوند.

لازم است بدانید که چقدر ذهن شما می‌تواند در انجام برخی اعمال شما موثر باشد. شما بارها در زندگی کارهایی را ناخواسته با علم به اینکه آن‌ها اشتباه است انجام داده‌اید. متاسفانه باورها و نگرش شما بزرگترین مانع بر سر راه کاهش وزن‌تان است.

ذهن شما در طول روز درگیر مسائل مختلفی است و این کار انرژی‌بر است. حالا فکر کنید که در کنار تمام دغدغه‌های زندگی، کاهش وزن هم به آن اضافه شود. شما قطعا نیازمند یک نیروی ذهنی قوی هستید تا از پس اضافه‌وزن‌تان برآیید. اگر قصد لاغری دارید یکبار و برای همیشه تصمیم بگیرید که با کمک مشاور موانع را برطرف کنید و به خواسته‌تان برسید.

یادتان باشد غذاخوردن یک نوع رفتار است که مغز شما با روان‌شناختی می‌تواند آن را کنترل یا مهار کند. این روش به شما کمک می‌کند که چگونه هنگام گرسنگی و فشارهای اجتماعی مانند تعارف و اصرار دوستان، کنترل خود را از دست ندهید و از مسیر خود خارج نشوید.

منبع:

 

 

 

هم اکنون دیگران می‌خوانند
اخبار مرتبط
دیدگاه
پربازدیدترین
آخرین اخبار
تبلیغات متنی