فواید جوشانده پوست سیب برای سلامتی

پوست سیب در تنظیم سطح قند خون بسیار کمک می کند. اگر پوست سیب را جدا کنید، بیشتر ویتامین E و ویتامین K سیب و تمام فولات موجود در آن را از بین خواهید برد. با خوردن پوست سیب، مقدار چربی قهوه ای در بدن افزایش می یابد و باعث می شود کالری بیشتری بسوزانیم که باعث کاهش وزن می شود

اکثر ما سیب را دوست داریم و می خوریم، اما برخی از افراد پوست سیب را دوست ندارند و پوست سیب را دور می اندازند زیرا معتقدند پوست حاوی موم یا باقی مانده آفت کش بالقوه است. اما اگر پوست آن را نخورید، برخی از مواد مغذی قابل توجهی را از دست خواهید داد.

اگر پوست سیب را در سطل زباله بیندازید، حدود یک سوم فیبر کل سیب از بین می رود. اگر پوست را جدا کنید، بیشتر ویتامین E و ویتامین K سیب و تمام فولات موجود در آن را از بین خواهید رفت. با پوست سیب، مقدار چربی قهوه ای در بدن افزایش می یابد و باعث می شود کالری بیشتری بسوزانیم که باعث کاهش وزن می شود.

در واقع، وقتی به دنیا می آییم، بدن ما دارای مقدار زیادی چربی قهوه ای است. این چربی قهوه ای اندام های اصلی بدن را احاطه کرده و آن را گرم نگه می دارد. اما با افزایش سن، میزان چربی قهوه ای در بدن شروع به کاهش می کند. به گفته کارشناسان، اگر موفق به فعال کردن چربی قهوه ای شویم، وزن افزایش نمی یابد. می تواند برای دیابت و بیماری های قلبی مفید باشد.

benefits-applepeel02-1

مواد مغذی و فواید پوست سیب

ویتامین A، ویتامین C، پتاسیم، کلسیم، فولات، آهن و پوست سیب سرشار از فسفر از بسیاری جهات برای سلامتی ما بسیار موثر هستند. اگر آن را به طور منظم مصرف کنید، به کاهش وزن و هضم غذا کمک می کند.

در پوست سیب، ترکیب کورستین به محافظت از سلول های مغز در برابر آسیب کمک می کند و از دست دادن حافظه جلوگیری می کند و همچنین تمرکز را افزایش می دهد.

پوست سیب به تنظیم قند خون کمک زیادی می کند. اگر افراد مبتلا به قند خون یا دیابت یک سیب را با پوست بخورند به کنترل سطح قند خون کمک می کند.

پوست سیب خطر ابتلا به گلوکوم را کاهش می دهد. برای سلامت چشمان شما مفید است.

 

پوست سیب از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.

کوئرستین نوعی فلاونوئید است که در پوست سیب یافت می شود. این نه تنها التهاب را کاهش می دهد، بلکه دارای خواص آنتی اکسیدانی نیز می باشد. این عنصر از تنظیم پلاکت جلوگیری می کند تا لخته های خون در رگ ها تشکیل نشود. ماهیچه های قلب نیز تسکین می یابند که به کاهش حملات قلبی نیز کمک می کند. کوئرستین موجود در جوشانده پوست سیب بر عملکرد و بهبود ریه ها تاثیر زیادی می گذارد.

 

هم اکنون دیگران می‌خوانند
اخبار مرتبط
دیدگاه
پربازدیدترین
آخرین اخبار
تبلیغات متنی