جلوگیری از سفیدی مو با خوردن شکلات!

با قرار دادن برخی خوراکی ها در رژیم غذایی خود مانند شکلات تلخ،چای سبز و... می توانید از سفید شدن موهای خود تا حدودی پیشگیری کنید.

غذاهای غنی از پروتئین های حیوانی و گیاهی و همچنین روی ، با تقویت تولید کراتین ، پروتئین سازنده مو ، توانایی تقویت مو را دارند. این باعث افزایش سلامت و نشاط مو می شود و همچنین پیری آن را به تاخیر می اندازد. ویتامین های A ، C و E در این زمینه بسیار موثر هستند زیرا به بازسازی سلول های تشکیل دهنده مو کمک می کنند و باعث قوی شدن و جلوگیری از پیری زودرس می شوند.غذاهایی که موها را جوان نگه می دارد؛توصیه می شود این غذاها را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید تا از تأثیر آنها در به تأخیر انداختن ظهور موهای سفید استفاده کنید:

شکلاااات

1- شکلات تلخ

این طعم خوشمزه و توانایی آن در به تأخیر انداختن ظهور موهای سفید به دلیل غنی بودن از مس و امگا 3 مشخص می شود، بنابراین توصیه می شود روزانه از آن به مقدار کمی بین 10 تا 20 گرم استفاده کنید.

شکلات

2- جگر

این نوع گوشت سرشار از ویتامین است که در زمینه به تاخیر انداختن پیری مو کمک می کند؛ زیرا دارای خواصی است که رنگ طبیعی موها را حفظ می کند.

3- بادام زمینی

کمبود مس می تواند باعث ظهور زودهنگام موهای سفید شود، اما خوشبختانه این جزء را می توان از منابع مختلف از جمله بادام هندی تهیه کرد که می تواند به عنوان میان وعده برای تامین نیاز ما به مس مصرف شود.

4- لوبیا سفید

این نوع لوبیا سرشار از سلنیوم است که به طور موثری پیری مو را به تأخیر می اندازد.

5- غلات کامل

غلات کامل برای سلامتی بسیار مفید و سرشار از تیامین است که ظهور موهای سفید را به تأخیر می اندازد.

6- لوبیا سبز

این نوع حبوبات علاوه بر ویتامین A سرشار از ویتامین B ، C و E است. همچنین سرشار از مواد معدنی مانند پتاسیم ، کلسیم ، منیزیم ، روی ، مس و سلنیوم است. این مواد غذایی در زمنیه تاخیر در ظهور موهای سفید بسیار مفید باشد.

7- چای سبز

خواص این نوشیدنی برای سلامتی و مو بسیار مفید است غنی بودن آن از پیری زودرس محافظت می کند.

8- زرده تخم مرغ

تخم مرغ سرشار از پروتئین و ویتامین است و همین امر باعث می شود تا رنگ طبیعی مو تا حد ممکن حفظ شود و از سفید شدن آن جلوگیری شود.

9- آووکادو

آووکادو علاوه بر ویتامین A ، که به موها اجازه می دهد رنگ طبیعی خود را حفظ کنند، از سفیدی زودرس محافظت می کند و سرشار از ویتامین K ، C و B است.

 

هم اکنون دیگران می‌خوانند
اخبار مرتبط
دیدگاه
پربازدیدترین
آخرین اخبار
تبلیغات متنی