خداحافظی پیکه با بارسا و فوتبال

جرارد پیکه رسما بازنشستگی خود از فوتبال را اعلام کرد و گفت بازی روز شنبه بارسلونا آخرین حضور او در یک مسابقه فوتبال خواهد بود.

جرارد پیکه، ستاره ۳۵ساله اسپانیایی بارسلونا، دقایقی پیش با انتشار یک ویدئو در حساب توییتر خود اعلام کرد که بازی روز شنبه بارسلونا مقابل آلمریا که در نوکمپ برگزار می‌شود آخرین بازی او با پیراهن بارسلونا و آخرین بازی فوتبال دوران حرفه‌ای او خواهد بود.

ویدیوی دو دقیقه و پانزده ثانیه‌ای پیکه برای اعلام بازنشستگی و خداحافظی احساسی با بارسلونا و هوادارانش

پیکه در این ویدیو گفت:" همیشه گفته‌ام که بعد از بارسلونا در هیچ تیم دیگری بازی نخواهم کرد. تصمیم نهایی من همین است. روز شنبه آخرین بازی من در نوکمپ خواهد بود".

انتشار این ویدوی جرارد پیکه نه تنها هواداران بارسلونا بلکه دنیای فوتبال را شوکه کرده است.

 

خداحافظی پیکه با بارسا و فوتبال

 

این ستاره کهنه‌کار اسپانیایی در بخش دیگری از ویدیوی خود گفت:" به این تصمیم رسیدم که وقت خداحافظی است".

با اینکه بیشتر رسانه‌های اسپانیایی از ویدوی پیکه نتیجه‌گیری کرده‌اند که دیدار روز شنبه مقابل آلمریا آخرین بازی فوتبال او خواهد بود ولی روزنامه اسپورت می‌گوید پیکه تنها اشاره کرده که بازی مقابل آلمریا آخرین بازی‌اش در نوکمپ خواهد بود و او در آخرین بازی بارسا پیش از جام جهانی، در مقابل اوساسونا، هم به میدان رفته و سپس کفش‌ها را خواهد آویخت.

ویدیوی احساسی پیکه امروز در حالی منتشر شد که در روزهای اخیر نام او در فهرست اولیه ۵۵نفره تیم ملی اسپانیا برای حضور در جام جهانی قطر اعلام شد. همین باعث شده اعلام بازنشستگی این ستاره اسپانیایی بیش از پیش غیرمنتظره باشد و فوتبالدوستان را شگفت‌زده کند.

پیکه که متولد کاتالونیا است دوران فوتبالی حرفه‌ای هیجده ساله پرافتخاری را پشت سر گذاشته است. او در این مدت ۳۵ جام قهرمانی بالای سر برده و زیر نظر تعدادی از بزرگترین مربیان تاریخ فوتبال بازی کرده است. پیکه نه تنها در اسپانیا بلکه در انگلیس هم به جام قهرمانی رسیده است. از دیگر افتخارات او می‌توان به قهرمانی در چهار دوره چمپیونزلیگ و یک بار فتح جام جهانی اشاره کرد. پیکه با نزدیک به ۸۰۰ بازی فوتبال بازنشسته خواهد شد

 

هم اکنون دیگران می‌خوانند
اخبار مرتبط
دیدگاه
پربازدیدترین
آخرین اخبار
تبلیغات متنی