متناسب‌سازی و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان انجام می‌شود

سخنگوی کمیسیون تلفیق سال ۱۴۰۲ در مورد سهم صندوق‌های بازنشستگی در بودجه 1402 و اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان توضیحاتی ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق سال ۱۴۰۲ گفت: اگر دولت حقوق‌ها را افزایش ۲۰ درصدی داده باشد، سهم صندوق‌ها در بودجه عمومی ۱۵ درصد است که برای سال‌ آینده ۴۰ درصد افزایش داشته است.

رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق سال ۱۴۰۲ درباره افزایش بودجه صندوق‌های بازنشستگی در کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: ۱۵ درصد بودجه کشور متعلق به صندوق‌ها هستند که تقریبا برای سال آینده افزایش ۴۰ درصدی داشتند. بیش از ۳۳۰ هزار میلیارد تومان پرداخت به صندوق‌ها است که ۱۱۲ هزار میلیارد تومان صندوق لشکری، ۹ هزار و ۶۰۰  میلیارد تومان به فولاد و هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان وزارت اطلاعات است که صندوق جدا دارد و مابقی هم تقریبا بیش از ۲۰۷ هزار میلیارد تومان صندوق کشوری است که روی هم میانگین افزایش ۴۰ درصدی برای سال آینده را دارند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق سال ۱۴۰۲ خاطرنشان کرد: یعنی اگر دولت حقوق‌ها را افزایش ۲۰ درصدی داده باشد،  سهم صندوق ها در بودجه عمومی ۱۵ درصد است که برای سال‌ آینده ۴۰ درصد افزایش داشته است.

او درباره صندوق تامین اجتماعی و بدهی دولت به این صندوق گفت: طلب تامین اجتماعی از دولت حسابرسی شده است؛ طلب این صندوق از دولت نزدیک ۳۸۰ هزار میلیارد تومان است که تبصره دولت می‌گوید نفت به جای این طلب می‌دهد که پیشنهادی هم در کمیسیون تلفیق  داده شد که سهام بورسی و غیربورسی ۱۲۰ هزار میلیاردی یعنی در هر ماه ۱۰ هزار میلیارد تومان از سوی دولت برای تعدیل بدهی‌اش به صندوق تامین اجتماعی داده شود و ماهی ۱۵ هزار میلیارد تومان که تقریبا ۱۸۰ هزار میلیارد تومان می‌شود را نیاز است در سال آینده بدهد که متاسفانه رأی نیاورد. اما دولت احتمالا از محل فروش نفت خارج از سقف بودجه مبلغ را برای سازمان تامین اجتماعی بگذارد که خودش برود نفت را بفروشد.

 

هم اکنون دیگران می‌خوانند
اخبار مرتبط
دیدگاه
  • ناشناس ارسالی در

    پس تکلیف بازنشستگانی تأمین اجتماعی که قبل از اسفندماه سال گذشته بازنشسته شدند و طبق قانون باید همسان سازی حقوق شان انجام شود چه میشود خواهشاً به اطلاع مسیولین ذیربط برسانید تا نسبت به این امر مهم اقدام بفرمایند چون اختلاف حقوق آنها با بازنشستگان سالهای گذشته خیلی زیاد است

پربازدیدترین
آخرین اخبار
تبلیغات متنی